(ГАЛЕРИЈА) Замрзна Дојранското езеро


Од минусните температури утрово е замрзнато Дојранското езеро по крајбрежјето. Благодарејќи на силниот ветер што постојано дува во последните три дена не е замрзнато целосно. Утрово температурата во Дојран беше -12 степени. Денеска максималната температура во Дојран ќе се искачи до -5 степени а минусните температури ќе продолжат и во текот на наредните денови.

фото либертас.мк

15934563_10158141960255492_1522869053_n-670x893 15935829_10158141965825492_1616587591_n-670x893 15941804_10158141951545492_399178033_n-670x893 15942137_10158141917555492_645405337_n-670x893

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1