Газда претепан зошто на вработена ѝ ја намалил платата


Вчера околу 12.00 часот во маркет на ул. „Методија Митевски“ во Топанско Поле, сопственост на И.Ј. (45) од Скопје, дошла вработената Е.С. со непознато машко лице.tepacka_

Лицето почнало да крши по маркетот, а потоа физички го нападнал И.Ј. поради тоа што ја казнил и ѝ ја намалил платата.

И.Ј. бил однесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ каде му била укажана лекарска помош и му биле констатирани телесни повреди, по што бил задржан на понатамошно лекување.

СВР Скопје презема мерки за целосно расчистување на настанот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1