Голема тепачка: Вработени на аеродром се боделе со ножеви за кражба на патник


Пет лица се повредени за време на тепачка со ножеви, која се случила на аеродромот во Истанбул меѓу вработените и две ривалски автопревознички компании, кои една со друга се обивиниле за кражба на патник.

Во тепачката учествувале над 40 лица.

Аеродромската полиција интервенирала за да ги радвои двете срани, а најмалку пет лица се здобиле со тешки повреди од нож.

Неколку лица се уапсени, а полицијата започнала истрага за решавање на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1