Готвењето „смрдлива“ храна во Италија сега е незаконско!


Италија е позната по својата неверојатна кујна и како земја со кулинарска традиција, па е уште поневеројатно тоа што неодамна италијанските судови донесоа смешен нов закон со кој готвењето на „миризлива“ храна станува незаконско.brza-hrana-1333625476-146160

Италијанците, кои готват храна која може да им донесе непријатна миризба во домот на соседите сега можат да бидат прогласени за виновни за кривично дело.

Прочитајте повеќе тука.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1