Грабеж во автобус на ЈСП: Тројца разбојници со нож му се заканувале на момче


Тројца разбојници завчера ограбиле момче во градски автобус во населбата Пинтија.

Како што соопшти МВР, кражбата Б.Ј. (25) ја пријавил вчера во 09.45 часот во Полициска станица – Драчево, а се случила на 08 август во 14.10 часот во населба Пинтија, во градски автобус.

– Три непознати лица извршиле разбојништво врз него. Сторителите со закана со нож му одзеле мобилен телефон и 1.600 денари, наведуваат од МВР.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1