Хилари Клинтон по поразот заминува во историјата- Веќе никогаш нема да се кандидира за државна функција


Хилари Клинтон веќе никогаш нема да се кандидира за ниту една државна функција, откако претрпе пораз од Доналд Трамп на претседателските избори во ноември 2016 година.hilari6-640x427

Кампањата која што ја водеа двата претседателски кандидати, направи најголеми поделби во американското општество до сега.

-Мислам дека Хилати отсега ќе се занимава со давање помош на деца и семејства на кои им е потребна истата, рекла за Си Ен ЕН, Нина Танден, претседателот на Центарот за американски напредок, кој е поврзан со Демократската партија.

Додала и дека, по поразот, од Хилари веќе не може да се очекува да се кандидира за државна функција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1