Хорор во штипскиот затвор: Затвореник го силувал цимерот


Вчера во 03.20 часот во ПС Штип надзорник во казнено поправниот дом ,,Затвор“ Штип пријавил дека настанала тепачка помеѓу затворениците Т.М. (31) и Р.Џ. (26), двајцата од Струмица.zatvor-stip-1728x800_c-96145

Од страна на полициски службеници, кои излегле на местото на настанот, утврдено е дека истиот ден околу 03.00 часот додека Т.М. спиел во ќелија Р.Џ., кој бил сместен во истата ќелија, извршил полови дејствија над Т.М.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1