Им влегле со пушки – хорор трета смена за вработени од Скопје


Вооружен грабеж се случил вчера на улицата Лазо Трповски во Скопје. Во 17 часот и 13 минути во полиција било пријавено дека во Скопје во спортска обложувалница „Златна копачка“, две непознати лица маскирани со шалови на главите, од кои едниот вооружен со пиштол, а другиот со автоматска пушка, извршиле разбојништво.policija centar nokj

Полицијата информира дека насилниците од вработените одзеле засега неутврдена сума на пари и го напуштиле местото на настанот.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на крадците како и целосно расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1