Инцидент на Светското првенство во атлетика: Гол маж среде стадионот во Лондон ВИДЕО


Гол маж синоќа го проби обезбедувањето на стадионот во Лондон и истрча на тартанот, непосредно пред финалето на трката на 100 метри на Светското првенство во атлетика. 

Човекот истрча 30-40 метри пред обезбедувањето да го фати и да го спроведе надвор од стадионот. Човекот на своите гради имаше натпис: Мир + љубов.

Непосредно по инцидентот на патеката се појавија натпреварувачите на 100 метри, трка која беше последна во кариерата на Јусеин Болт.

Извор: Спорт клуб

П
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1