Како на филм: Дедо Мраз ограбил маркет во Скопје


Вчеравечер околу 21.00 часот во ЕИК Скопје, Б.Б. пријавила дека непознат сторител извршил разбојништво во маркет на улица „Будимпештанска“.dedo-mraz-kradec

Сторителот, кој бил облечен како Дедо Мраз, со закана со пиштол го одзел дневниот промет, по што побегнал во непознат правец.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на сторителот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1