Каква е состојбата во Сингелиќ и Стајковци по земјотресите? (ВИДЕО)


Најмногу штета од земјотресот има во скопски Сингелиќ. Исплашени жителите не сакаат да се вратат во домовите. Велат ноќта ќе ја минат под отворено небо.zemjotres234

Во Стајковци, пак, нема поголеми штети, а луѓето иако видно потресени, сепак се подготвуваат да се вратат во своите домови.

TvNova.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1