Какви специјалитети побарале да јадат фудбалерите на Манчестер Јунајтед?


За нив најважно било храната да е свежа и со ниска масленост.

Штабот на Манчестер Јунајтед во Скопје немале некои специфични барања во однос на храната за фудбалерите од нивниот тим.

За нив најважно било храната да е свежа и со ниска масленост.

На списокот на јадења кои сакаат да ги има во хотелот се: бифтек, лосос, многу видови на пасти, туна, најразлични видови овошје и зеленчук….

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1