КАПЕТАНЕ, НИЕ ПАЃАМЕ: Објавени последните зборови на екипажот на рускиот авион!


“Капетане, ние паѓаме“ – се последните зборови на еден од пилотите.

Руското министерство за одбрана соопшти дека досегашните податоци ги приближуваат до откривање на причините за авионската несреќа.1482669994-3-300x205

Црната кутија на Tu-154 беше пронајдена на 17 метри длабочина во водите на Црното море, а нејзината содржина ја анализираат во Истражувачкиот центар на воздухопловните сили во Москва.

Според теориите, или нешто удрило во авионот, или имало некаков технички проблем или пак пилотот направил грешка.

Екипите на теренот ги нашле и другите две црни кутии, но тие се уште не се извадени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1