Кавадарчанец со закана со нож си ја силувал 12-годишната ќерка


Кавадарчанец на возраст од 41 година, на 29 ноември во периодот од 19 до 21 часот во семејната куќа во Кавадарци, со закана со нож ја силувал неговата дванаесетгодишна ќерка.

Тој е во 30-дневен притвор.

policija grb oznaka

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1