Ќе ве трогне: Детенцето со најлонскиот дрес од Меси го гушкаше и не сакаше да го напушти фудбалерот (ВИДЕО)


Цел свет беше трогнат од приказната за малиот Муртаза Ахмади кој самиот со најлони си направи дрес од неговиот идол Лионел Меси.capture-640x338

Веста со брзина на светлината го обиколи светот, а на ревијалниот меч во Катар, каде се сретнаа Ал Ахли против Барселона, домаќинот – спонзорот Катар Ервејс му приреди прекрасно доживување на Муртаза.

Имено 6-годишното Авганистанче не само што се сретна со Меси, туку ја имаше честа и заедно со него да истрча на теренот, од каде не сакаше да го напушти неговиот идол.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1