Книгата „Белото циганче“ повеќе нема да се вика така! – Фото:)


belo ciganceПознатата детска лектира по која е и снимен култен филм „Белото циганче“ од покојниот писател Видое Подгорец, ќе го смени насловот што го носи долги години.

Секако станува збор за интернет шега 🙂 

Skopje ID

belo cigance2

 

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1