Кобни селфи настанати неколку секунди пред смртта


Велат дека за добра фотоградија клучно е да се избере вистинскиот момент, но за овие луѓе тоа воедно е и моментот по кој следувала трагедија. И додека некои токму позирањето ги однело во смрт, други не можеле ништо да направат за да спречат катастрофа.selfi-pre-smrti-2-copy-620x350-116874

Ова се некои од најбизарните но и најужасните фотографии кои настанале неколку моменти пред трагедијата, кои не потестуваат колку животот и смртта се непредвидливи.

Кобен лет

Гари Слок и неговата мајка Петра патувале со авион од Амстердам во Куала Лумпур и снимиле селфи во авионот. За жал се работеше за летот на Малезија Ерлајнс 17, кој заврши со трагичен пад во Доњецката област во Украина. Сите патници, како и целата посада загинаа на самото место.
Selfi-pre-smrti-1

Погрешен доскок

Рускиот вљубеник во ектремни спортови Павел Кашин одлучи на врвот од облакодерот да направи колут напред. Но при доскокот изгубил рамнотежа и падна во сигурна смрт од 16. кат. На фотографијата е прикажан неговиот последен скок.tumblr_o0jzvqgrue1uaq7mqo1_1280

Уништена прослава

Две пријателки го снимиле ова среќно селфи додека се возела на моминска забава. Смао минута по ова, тие доживеаја страотна сообраќјна несреќа која за едната девојка беше трагична.
Selfi-pre-smrti-2

Брзи и невнимателни

Фотографијата која го покажува Пол Вокер при влегувањето во луксузното порше Карера ГТ, на прв поглед можеби изгледа како типична, гламурознла глетка од Холивуд. Фотографијата е снимена истиот ден кога актерот и неговиот пријател (воедно и сопственик на автомобилот), трагично настрадаа во автомобилска несреќа во калифорнискиот град Санта Кларита.BaYFLcwCAAAUueA
Не(среќна) песна

Кортни Санфорд била возбудена проади песната која и засвирила на радио па си сликала селфи на кое се смее. Својата радост ја сподели со пријателите на Фејсбук. Меѓутоа се се одвиваше додека била зад воланот на автомобилот, со кој излетала од патот и загинала. Инаку на радио во тоа време свирел хитот на Фарел “Happy”.Selfi-pre-smrti-4
Опасно селфи

Додека Оскар Отеро Агуилар го сликар ова, во раката освен телефон имал и пиштол кој си ги вперил во глава. Се тргнало на лошо и Оскар, непланирано извршил самоубиство.
Selfi-pre-smrti-3

Со позирање во смрт

Ксенија Игнатијева, 17-годишна Русинка и љубителка на опасни селфи животот го загуби позирајќи за селфи. Додека се обидувала да направи фотографија од мостот, изгубила рамнотежа, паднала на електричните кабли и починала.

Погледнете го видеото:

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1