Конструкција се урнала врз Менсон, пејачот во болница


Концерт на Мерлин Менсон во Њујорк е прекинат откако два големи реквизита во облик на пиштоли паднале и го поклопиле контроверзниот пејач. Од бина го пренеле во болница.

– Лед, лед, донесете лед – извикувале исплашените посетители на саботниот концерт на Менсон (48), по инцидентот на сцената во Хамерстајн Балрум.

Додека пејачот и бендот, еден час по почетокот на концертот, ја изведувале песната „Sweet dreams“, се урнал дел од сценографијата и паднал врз Менсон, кој останал приклештен под реквизитите.

Портпаролот на Менсон потврдил дека пејачот е во болница, но наводно неговата состојба не е критична.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1