Кражба во МИА, одземен дел од техничката опрема


Непознати сторители околу полноќ извршиле кражба во просториите на Македонската Информативна Агенција.

Сторителите одзеле дел од техничката опрема на МИА. Извршен е увид од страна на полицијата и се трага по сторителите.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1