Легендата на хип-хопот Кид Креол обвинет за убиство


Еден од основачите на познатата хип-хоп група од 80-те години на минатиот век Грендмастер Флеш енд Фјуриос Фајв. Кид Креол е уапсен во Њујорк под обвинение за поврзаност со убиство на еден бездомник.

Креол (57), чие вистионско име е Натаниел Гловер, е уапсен во врсака со смртта на бездомникот Џон Џоли, кој бил убиен со убоди од нож на Менхетн во понеделникот околу полноќ.

Полицијата соопшти дека Џоли (55) е пронајден со неколку убодни рани во торзото. Тој инаку живеел во Дом за бездомници и бил сексуален престапник од втор степен. Изворите велат дека Гловер не го познавал Џоли, но мислел оти бездомникот намерно го провоцира.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1