Лепа Брена збесна: Поднесе кривична пријава


Лепа Брена реши судски да се пресмета со хакерите кои и ги хакнаа профилите на социјалните мрежи.

Тие накратко ги превземаа профилите на Твитер и Инстаграм.

Како што дознава српски „Блиц“, Брена поднела кривична пријава, а за случувањата ќе каже:

„Крадењето лични податоци е кривично дело. Се навикнав на шок ситуации. Одма ги побарав надлежните органи во Белград, како и мојата екипа од Гранд. Тоа ќе се реши“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1