Мајами: Еве што остана откако низ градот помина ураганот Ирма


Снимката од Мајами пред и после ураганот Ирма најдобро покажува каква штета направи во градот.

Улиците од Мајами се поплавени, дрвата искорнати, а уништени се и водовите со струја, поради што над 4 милиони луѓе останаа без струја. Неколку луѓе загинаа.

Поплавен е и аеродромот во Мајами, кој е најголем на Флорида и кој нема да биде отворен најмалку уште еден ден.

Метеролозите и натаму предупредуваат на појавата на опасни таканаречени „сторм сурџеви“ и обилни поплави во местата каде поминала Ирма.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1