Македонија повторно се тресе: Трет земјотрес вечерва


Трет земјотрес од 2,7 степени беше почувствуван денеска во Македонија во 19.37 минути. Епицентарот на земјотресот е на 10 киломeтри од Карбинци.zemjotres5466

Претходно, во 15.57 часот е регистриран земјотрес во Скопје и околината, информира Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Земјотресот беше 2,4 степени според Рихтеровата, скала и е значајно посилен првиот кој се случи во 13.20 часот, кој беше со јачина од 1,9 степени по Рихтер

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1