„Мамо, јас сум тука“ – порака во градинка во Скопје која е лекција за сите родители


Сите знаеме колку е брзо и стресно времето во кое живееме и колку сме зависни од технологијата и телефоните, но оваа порака во скопска градинка која стигна до редакцијата на Курир, е лекција за сите родители.

„Мамо, јас сум тука“

-Вашето дете цел ден чека на вас и среќно е што ве гледа! Среќни ли сте и вие што го гледате вашето дете?! Секојдневно гледаме деца кои се обидуваат на родителите да им покажат што направиле, а родителите не го тргнуваат погледот од телефонот, стои во дел од пораката!

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1