Марјан Цветковски останува директор на МРТ


Програмскиот совет на Македонската радио-телевизија на одржаната седница за нов извршен директор повторно го избра Марјан Цветковски, а за негов заменик Харун Ибраими.

На Цветковски мандатот му истекуваше во март годинава.

Мандатот на новиот директор и заменик-директор на МРТ трае три години со можност за реизбор.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1