Маж нападнат од куче во Аеродром


Во скопската населба Аеродром повозрасен маж пријавил во полиција дека е нападнат од куче.

Како што наведува МВР, лицето Ш.С. (82) од Скопје, вчера пријавил дека на 4 јануари оваа година, околу 15.30 часот на бул. „АВНОЈ“, бил нападнат од куче скитник, кое го каснало во пределот на десната нога.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1