„Мила, сега повеќе ништо не боли“ – колегите се простија од пејачката Дона Арес


Колегите и пријателите се простуваат од пејачката Дона Арес која почина денеска по долгата и тешка болест.

Пејачката која во 2005 година го испеа најголемиот хит на годината „То ми није требало“, почина денеска на 40-годишна возраст.

Дона со години наназад ја водеше најтешката борба. Ракот се врати на почетокот на оваа година и тоа по трет пат, а денеска за жал ја изгуби битката.

Колегите и пријателите ја искажаа својата тага на социјалните мрежи.

Пејачката која своевремено ја бодреше, Јелена Карлешуа остави порака на Твитер „да сега повеќе ништо не боли“.

Од неа се прости и нашата Калиопи:

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1