Морничаво – ќерка со недели лежела покрај својата мртва мајка која била во фаза на распаѓање


Беживотното тело на Верица С (86) е пронајдено во подмината фаза на распаѓање, а во станот била пронајдена и нејзината ќерка Весна С (56), која со денови била заклучена во станот со својата мртва мајка. policijarotacijanoke-52787

Се сомнева дека Верица починала во средината на ноември, а телото е пронајдено откако соседите, поради лоша миризба во зградата, пријавиле во полиција.

Со помош на пожарникарите, полицијата ја скршила вратата од станот на Верица и влегла, а таму ги дочекала Весна која била многу агресивна и хистерично викала, па морале да и стават лисици на рацето за да ја смират, а потоа ја одвеле во психијатриска клиника.

Маката Верица со години се грижела за својата ќерка Весна која била психички болна.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1