Мурињо не сака сребро – го подари медалот на навивачите (видео)


Жозе Мурињо како роден победник не сака да губи, па затоа не изненадува неговиот потег сребрениот медал од Суперкупот во Скопје да не го задржи за себе.

Имено, Португалецот веднаш по церемонијата се упати кон трибината на навивачите на „црвените ѓаволи“ и му го подари својот медал на едно од децата на трибините.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1