На тетовка и се слошилона на улица, паднала и починала


Во тетовската полиција вчераа попладне од Интерното одделение при Клиничка болница Тетово е пријавено дека кај нив била донесена почината 60-годишната Ц.К. од Тетово.

Од извршените проверки утврдено е дека на починатата, движејќи се пеш по улицата Ѓорче Петров, и се слошило и паднала на тротоарот.

Минувачи се обиделе да и пружат помош, но таа не давала знаци на живот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1