На Земјата и се заканува земјотрес со голем интензитет


Геолошкото истражување на САД проценува дека милиони земјотреси се случуваат секоја година, но само еден од нив ќе биде „катастрофален земјотрес“.

Катастрофалниот земјотрес се прогнозира да биде со јачина од 8 или погоре според рихтеровата скала.

earthquake-earth-change-climate-76821

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1