Најсреќните познати Македонци за Бадник: Еве на кого му падна паричката!


Секој беше во својот дом со најблиските за Бадниковата вечера и кршењето на лепчето со паричка. Откако завршија со вечерата и поделбата на лепчето, најсреќните веднаш се пофалија на Фејсбук со фотографија на која ја имаат паричката во раце.

Меѓу оние што обичајот и традицијата им нагласија повеќе среќа во Новата 2017 година, се и некои од познатите македонски личности.

Честитки за здравје, среќа, радост, успех… се редеа кај: Стефан од „Некст Тајм“, водителката Елена Стефановска, водителот Ване Маркоски и пејачката Викторија Лоба…badnik-4-640x359-97307 15873517_1426137840752895_1210039143923893424_n-650x650 iy jg ut

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1