Нема веќе лотарија за визи во Америка – Трамп најави ќе ја укине


Американскиот претседател Доналд Трамп објави на Твитер дека е време да се укине американската лотарија за добивање Зелена карта.

„Време е да завршиме со лотаријата за визите. Конгресот мора да обезбеди имиграциски систем и да ги заштити Американците“, напиша Трамп на Твитер.

Познатата „Лотарија за визи“ се одржува со години во САД и беше шанса за многумина од целиот свет да добијат американска зелена карта.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1