НОВ ЗЕМЈОТРЕС ВО СКОПЈЕ – еве со која јачина


Во 15:57 регистриран нов земјотрес во Скопје. Потресот е почувствуван во централното градско подрачје и периферијата.Според сајтот на ЕМСЦ, земјотресот е со јачина од 2,4 степени според Рихтер, со епицентар 5 километри од Црешево.jacina-zemjorees-640x323

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1