Нова опција на Фејсбук – која нема баш да ви се допадне


Отсега гледањето на туѓите фотографии на опцијата Стори нема да биде анонимно, односно вашиот пријател ќе знае за тоа.facebook54

Сигурно нема да ви биде пријатно, доколку помеѓу оние кои ја виделе вашата фотографија се нашол некој со кој сте поразговарале еднаш во животот.

На луѓето им е забавно да гледаат туѓи профили, без притоа некому да се правдаат за тоа. Но, отсега тоа нема да биде анонимно, а тоа на многумина нема да им се допадне.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1