Нова тепачка во автобус во Скопје


Не помина многу време од вчерашниот инцидент во Стајковци, денеска нова тепачка – малолетник бил претепан во автобусот со број 7.

jsp tepacka avtobusМалолетникот бил нападнат од поголема група кај Транспортниот центар.

Нема повеќе детали за овој случај.

Потсетуваме, синоќа во Стајковци беа повредени повеќе деца, од кои две завршија на Ургентен ценрар, додека едно девојче заврши во Градската болница.

Покрај ова, вчера се случија уште два други инциденти.

Sitel

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1