НОВИ ДЕТАЛИ: Полицијата трага по преживеани или телата на патниците


Едно тело е најдено изгорено и се претпоставува дека истото е на патник од авионот.

Неофицијално дознаваме и дека патниците се италијански државјани, а последната дестинација на авионот требало да биде Приштина.avion 33

СВР Велес примиле телефонска пријава од граѓанин дека слушнал експлозија во близина на с.Кожле.

Се работи за авион марка “Пајпер“ со германски национални ознаки кој летал од Италија од Тревизо и требал да слета на аеродромот во Скопје само да танкира гориво.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1