Новиот стадион кој ќе се гради во Прилеп (Видео/Фото)


Стадионот кој ќе го носи името „Гоце Делчев“ ќе има капацитет од 18.000 места, а ќе биде направен  според сите критериуми на УЕФА.

Дел од трибините на постоечкиот стадион ќе бидат реконструирани и вкомпонирани во новиот проект. Проектот ќе започне со реализација оваа година, а инвеститор на овој проект ќе биде Општина Прилеп.

pobeda0 stadion prilepИзвор – Kurir

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1