Објавата на Глоговац која го потресе Балканот: Ова е последната порака на актерот


Српскиот актер Небојша Глоговац почина утрово на 48-годишна возраст, јави „Блиц“, повикувајќи се на извори од Институтот за онкологија.

Глоговац кон крајот на јануари беше итно примен во болница и тогаш беше соопштено дека неговата здравствена состојба е сериозна.

Веќе две децении беше еден од најдобрите актери во Србија, а глумеше во многу филмови, меѓу кои и „До коска“, „Буре барут“, Кога ќе пораснам ќе бидат кенгур“, „Ќе се вратат штрковите“ и многу други.

Глоговац, кој трагично почина од рак на белите дробови, пред помалку од два месеци испрати силна порака преку Инстаграм.

– Се држам, напиша Глоговац на 8 декември на популарната социјална мрежа, со прикладна илустрација. Денес овие зборови звучат поболно и потажно отколку некогаш.

Последната овјава на Глоговац на Инстаграм е од 16-ти јуануари:

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1