Објавена првата снимка од потрагата по рускиот Ту-154 во Црно Море (ВИДЕО)


Раша тудеј објави снимка од спасувачката операција откако руски воен авион упатен кон Сирија се урна во Црно Море. Повеќето патници во авионот беа членови на познатиот воен хор Ансамбл Александров.screenshot_121

Делови од авионот се најдени во Црно Море на длабочина од 50 метри, на околу 1,5 километар од рускиот брег. Агенциите наведуваат дека од авионот не бил испратен никаков СОС-сигнал.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1