Од утре постудено, доаѓа снегот


Утре кон крајот на денот ќе има спуштање на постудена воздушна маса, што во следните два дена ќе услови врнежи од снег да има и во некои котлини, особено во северните делови.

Врнежите ќе бидат со слаб, а повремено на места со умерен интензитет.

Дневните температури ќе бидат во опаѓање.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1