Од утре повторно невреме


До вторник во попладневните часови ќе има локален развој на нестaбилна облачност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Од среда сe очекува стабилизирање и затоплување на времето. Нашето подрачје ќе биде под влијание на сува и многу топла воздушна маса од југ.ulica dozd 3 mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1