Опра во кал до колена, го загуби луксузниот дом во поплава


Луксузната вила на американската водителка Опра Винфри е уништена во големата природна катастрофа која ја зафати Калифорнија деновиве.

Вилата на Опра се наоѓа во Санта Барбара и целосно е уништена во наносот на вода.

„Повторно се молиме за нашата држава“, напиша водителката, која го сподели видеото.

Не е позната судбината на десетици луѓе по лизгање на земјиште во јужна Калифорнија.

– Во потрага сме по 43 луѓе … Овој број постојано се менува, изјави шерифот Бил Браун од Санта Барбара.

Досега, потврдена е смртта на 17 лица. Поплавите во југозападната американска држава уништија многу куќи и го прекинаа сообраќајот.

Природната катастрофа беше предизвикана од обилните дождови во понеделникот и вторникот во областите уништени од големиот пожар во Калифорнија минатиот месец.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1