Осквернавена српска црква: “Алах Акбар” и “Смртта доаѓа” испишано на ѕидовите


Српската православна црква Успение на Пресвета Богородица, била сквернавена од страна на џихадист. На ѕидовите на црквата е испишано Алах Акбар, Смртта ви е блиску, Сатанисти и други навредливи графити.

Во четвртокот дошол човек во црно, се молел клечејќи, а потоа се свртел на една жена и и рекол: Сите вие во пекол ќе горите.

Набрзо си отишол, а црквата утрото била сквернавена.199901crkavauspenjepresvetebogorodicepraggrafitiskrnavljenjefotokurir14934531621171605ffil78o78o7 199905crkavauspenjepresvetebogorodicepraggrafitiskrnavljenjefotokurir14934531621171609ffiul87o78

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1