Ова е нејзината последна фотографија: Бремената манекенка ја згази воз додека позираше


Френдзанија Томпсон (19) студентка на Блин Колеџот во Тексас, во намера да почне кариера во светот на модата, сакаше да направи сет фотографии на желелезничката станица и токму тоа го плати со живот.C7DMIqgVoAEr1d3.jpg small

Хакими Стивенсон, мајка на несреќната девојка која била бремена вели дека нејзината ќерка одлучила да го паузира своето школување и да се посвети на кариерата како модел.
Очевидци велат дека Франдзаниа стоела меѓу два колосека, кога од едниот правец наишол воз. Се префрлила на другиот колосек да помине возот, но не забележала дека доаѓа воз токму и од колосекот каде таа се наоѓала.2manekneka-640x432

Починала на пат кон болница.

Лицето кое ја фотографирало Френдзанија не е повредено.

Портпаролот на „Јунион пацифик“, компанијата чиј воз удрил во бремената девојка вели дека машиновозачот се обидел да закочи, а ја вклучил и сирената кога ја забележал девојката, но било предоцна.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1