Ова е пијалокот поради кој Опра Винфри се преполови


Овој корисен пијалок по рецепт на доктор Оз содржи сe што ви е потребно за совршено здравје, а Опра Винфри не го започнува утрото без него.

dr oz opra 2Потребни состојки:

» 2 јаболка со средна големина

» 3 стебла целер

» 1 краставица

» Изрендан ѓумбир (корен од 2.5 цм)

» Половина лимон со кора (можете да ја изрендате)

» 1 лимета со кора (можете да ја изрендате)

» 150 грама магдонос

» 60 грама спанаќ

Подготовка:

Сите состојки ситно исецкајте ги, измешајте ги и обработете ги во соковник или блендер.

Овој сок има корисно дејство врз тегобите како што се висок крвен притисок, проблеми со кожата, коските, астма, проблеми со варењето…

Покрај тоа, овој пијалок делува превентивно на рак на дојката, белите дробови, црниот дроб и дебелото црево, го намалува нивото на лошиот холестерол и помага во слабеење.

Доколку не сте навикнати на конзумирање природни сокови, може да се случи на првата голтка да не ви биде вкусен овој пијалок. Ако се случи тоа, додадете уште некое јаболко за пијалокот да биде поблаг.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1