Ова е убиецот од Санкт Петербург: Камерите го снимија терористот што постави експлозив во метрото


Организаторот на експлозијата во Санкт Петербург снимен е од безбедносните камери, тврдат руските новински агенции повикувајќи се на неименувани извори.

-Наводниот организатор на експлозијата е снимен од безбедносните камери во метрото, тврдат извори.terorista-iz-sent-peterburga-foto-printscreen-twitter-1491231859-1148251_1-113301

Според прелиминарните податоци, експлозивната направа е инсталирана во едно од купеата.

Експлозијата се случи во Санкт Петербург околу 3 часот попладне по локално време, убивајќи десетина луѓе, а ранети се над 20 патници.

Одредени медиуми објавија наводна снимка од терористот на кој се гледа маж облечен во црно и со брада.

Една патничка во метрото која се претставила како Таја, го опиша осомничениот маж.

-Не личеше на Словен, имаше темна јакна. Влезе во вагонот и сите не гледаше со презир. Се израдував кога излегов од вагонот. Поминав 10 чекори и ја слушнав експлозијата, раскажа таа за порталот Лајф Њус.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1