ОВА се новите банкноти, внимавајте да не ве излажат


Од денеска ќе бидат пуштени во оптек книжни пари во апоени од 200 и 2.000 денари, а ќе бидат повлечени банкнотите од 5.000 денари.

Народната банка на Република Македонија соопшти дека одлуката за издавање книжни пари во апоени од 200 и 2.000 денари е произлезена од реално согледаната потреба за ребалансирање на постоечката апоенска структура на книжните пари во оптек.nova banknota od 2000 2 nova banknota od 2000 1

nova banknota od 200 1

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1