Пејачката Маја Маријана изобличена во болница – ја претепал вереникот


Вереникот на Маја Маријана, Младен Шмакиќ, вчеравечер брутално ја претепал фолкерката, објавува српскиот „Блиц“

maja marijanaВидно потресена, во солзи и со модринки по лицето таа се јавила во Брза помош која ја пренела во Ургентниот центар во Белград.

– Веднаш рече дека мажот ја тепал. Изгледаше страшно, лицето и беше изобличено – вели извор од Ургентниот центар за „Блиц“.

По прегледот од неврохирург и снимање на главата утврдено е дека на пејачката и се нагмечени јагодичната коска и черепот, по што била префрлена на максилофацијална хирургија.

Таа денеска утро е пуштена од болница.

337907_maja-marijana-02rasfoto-zoran-ilic_f

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1