Пејачката Снежана прозборе за трагедијата: Оваа година беше тажна и тешка, страшно е..


Популарната пејачка на народна музика Снежана Ѓуриш проговори за семејната трагедија која и се случила оваа година.snezana

– Оваа година беше многу тажна за мене. Јас го изгубив мојот татко и тоа е најстрашното што можеше да ми се случи. Тоа е зад мене, спомените се тука, од нив се живее. За жал, таков е животот, мораме да ги испраќаме драгите луѓе, но нека иде тоа само по ред, рекла Снежана.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1